Co je to hudební koučink

Koučink je partnerství, jehož posláním je definování konkrétního cíle a vytvoření struktury, podpory a optimálního motivačního prostředí za účelem dosažení tohoto vytčeného cíle. Koučink je možné využívat jak v pracovní, tak osobní sféře.

Kouč je osoba, která vytváří se svým klientem unikátní a rovnocenný vztah – společně definují konkrétní cíle a nejvhodnější způsoby jejich dosažení. Kouč dbá o to, aby klientovi nechyběla motivace a usměrňuje jeho energii tak, aby byla co nejlépe využita. Zodpovědnost za dosažení výsledku je rozložena stejným dílem mezi kouče a klienta.

Koučink není manipulace! Klient je vždy ten, kdo si určuje a vybírá řešení, jenž mu nejvíce vyhovuje.

Koučink je v celém světě dynamicky se rozvíjející obor, stal se součástí leadershipu. Jako nástroj ke zvyšování výkonnosti je např. ve Velké Británii využíván u 79% nadnárodních korporací! (zdroj CIPD Great Britain, 2004).

Proč?  Koučink

Je aplikován především ve formě individuální práce s koučovaným, kde se řeší nejčastěji zvyšování produktivity a lepší práce s časem. Koučink se zaměřuje na budoucnost, rozvoj a osobní růst koučovaného, je to specifický a velmi efektivní proces, ve kterém koučovaný aktivně pracuje a učí se používat efektivně „sám sebe“.

Koučovat neznamená radit, manipulovat nebo někoho do něčeho násilím nutit.

Chci posunout hudební projekt – ZDE

Tento záznam byl publikován v články . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *