Jak správně vybrat kapelu na ples

V tomto krátkém článku poradíme, jak vybrat takovou plesovou kapelu, aby hudba na plese skutečně splnila vaše očekávání.

V jakém složení?

Doporučujeme nejčastěji variantu 3 až 4  muzikantů. Je to nejtypičtější, odzkoušený případ pro plesy a firemní večírky. Samozřejmě je možná menší i větší varianta (od 2 až do 7 muzikantů), pokud potřebujete ušetřit anebo mít ples více reprezentativní.

 Plesové kapely, které vám hned od počátku budou nabízet dvoučlenné složení, působí více než podezřele a na ples se opravdu nehodí.

Jakou hudbu by měla kapela hrát?

 Doporučujeme  pořadatelů plesu sází na jistotu, tedy hudbu pro všechny generace, co možná nejvíce pestrou. Každý si zatančí na to „své“,plesová kapela hraje všehochuť od bigbítu, country, swing, disco až po lidovky. Hraje i pro mladé i pro ty starší.

Jsou ale plesy nějakým způsobem stylové, např. retro plesy anebo rockové zábavy. Tomu musí odpovídat i hraná muzika.

Spolehlivost kapely?

V českých zemích velký problém. Je mnoho kapel, které „vezmou“ opravdu každý kšeft a taky se k tomu takhle staví. A co je nejhorší, že klidně několik na jeden termín. A vy si žijete v domnění, že je všechno v pohodě. Jaké je však vaše zklamání, když vám týden před konáním akce zavolají, že nemohou, a vymluví se na nemoc nebo jinou báchorku. Samozřejmě že, hrají, ale u toho, kdo lépe zaplatil. :-(.

Raději si termín u kapely na ples několikrát ověřte a nevěřte podezřele levným nabídkám. Nebojte se s kapelou sepsat závaznou smlouvu.Více zde: https://nupogodi.webnode.cz/news/jak-spravne-vybrat-kapelu-na-ples-/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *