Jak vybrat fotografa na Vaší (párty,svatbu,ples)

V dnešní době je mnoho fotografů, kteří nabízejí své služby. Někteří jsou kvalitní a opravdoví profesionálové a někteří berou činnost svatebního fotografa pouze jako bussines a rychlý zisk. Mnohdy neznají ani základy, které musí každý profesionální fotograf znát. Připravili jsme pro vás pár rad, jak vybrat toho pravého fotografa, který vám nafotografuje jedinečné snímky tak, abyste byli i po letech spokojeni a ožily ve vás vzpomínky tak, jako by to bylo včera.

 • Kvalitní fotograf by měl mít laskavý přístup k lidem, měl by být sympatický, zkušený, měl by umět novomanžele uvolnit, zbavit je ostychu (ne každý stane rád před objektivem), nechat vyniknout přirozenost, zachytit vzájemný cit a lásku, která v tento den z novomanželů vyzařuje víc než kdykoli před tím. Dokázat rychle reagovat na změny, které mohou v průběhu dokumentace nastat. Tyto věci jsou naprosto rozhodujícím faktorem k tomu, aby vše skvěle dopadlo a vy se i po létech dívali na své svatební fotografie s hřejivým pocitem u srdce a ujistili se, jak jste byli v ten den krásní, šťastní a výjimeční.
 • Najděte si fotografa, jehož práce odpovídá vašim představám.
 • Předem se rozhodněte jaké snímky vás oslovují a vaše představy konzultujte s vaším fotografem. Skutečný odborník ze svého oboru vám dokáže vaše představy splnit.
 • Posbírejte reference na vámi vybraného fotografa, ale řiďte se vlastními pocity (co člověk to jiný názor, proto buďte obezřetní).
 • Svatební fotograf je vysoce specializovaná profese a proto je dobré nespoléhat na práci kamaráda , i když nadšeného fotoamatéra. Pouze fotograf s dostatečnou svatební praxí nepromešká tak důležité okamžiky, které 100% od svých snímků očekáváte.
 • Co fotograf to profesionál v určitém oboru. Kvalitní svatební fotografie Vám dokáže vyhotovit pouze fotograf, který se na svatby specializuje. Svatební fotografie musí být vyhotoveny vyváženě, a to směsí reportážní, portrétní, portrétové a kreativní fotografické tvorby. Fotograf, který se specializuje na krajinu, technickou fotografii nebo reklamní či studiovou fotografii dokáže vyhotovit velice kvalitní fotografie, většinou však pouze ze svého oboru, na který se specializuje. Pamatujte, že universální fotograf neexistuje.
 • Skutečný profesionál nic neskrývá a vyhotoví vám písemnou objednávku s přesnou specifikací vámi objednaných služeb včetně počtu dodaných fotografií. Dejte si pozor na rozdíl mezi slovy snímek a fotografie. Objednávka musí obsahovat:

         – nacionále, adresu a tel. kontakt objednavatele,
         – jméno, sídlo, IČO, DIČ (pokud je přidělené), tel.kontakt dodavatele,
         – datum objednávky,
         – datum dokumentace,
         – časový rozsah práce, počet fotografií (ne snímků)
         – album, počet fotografií na CD (pokud je v nabídce fotografa),
         – nadstandardní služby (pokud jsou objednány),
         – cena včetně daně,
         – výše zálohy.

 • Dobrého fotografa je nutné objednat  v předstihu. Pokud chcete mít na své svatbě kvalitního fotografa je nutné mít uzavřenou objednávku minimálně dva měsíce před termínem svatby, někteří fotografové mají termíny obsazeny 1/2 roku předem.
 • Ujistěte se jak dlouho fotograf archivuje své negativy nebo nafocené fotografie na CD. Archivace materiálů by měla být minimálně 2 roky od data dokumentace.
 • Slušný fotograf nepředá zákazníkovi všechny snímky (tedy i ty nepovedenna CD. Je to sice velmi jednoduché, ale naprosto neprofesionální. Kdo z vás by se chtěl probírat stovkami nekvalitních či nic neříkajících fotografií. Kvalitní fotograf předává na CD pouze hodnotné fotografie, které jsou upravené (korekce barev, jemná retuš, ořez na danou velikost připravenou přímo pro vyvolání). Taktéž je neetické předat na CD opakující se snímky ( nejedná-li se zrovna o sekvenci např. hod kyticí).
 • Pokud máte na svůj svatební den najatého i kameramana, je nutné na to fotografa upozornit. Obě profese si relativně konkurují v záběrech takže se někdy stává, že se na svatbě fotograf s kameramanem doslova strkají o nejvýhodnější pozici pro zhotovení záběrů. I v této branži se bohužel objevují velcí konkurenti ztrácející soudnost a takt což se může promítnou do práce fotografa i kameramana. Pokud firma nabízí služby obojího charakteru (a práce obou profesí vás osloví), je  lepší na váš svatební den objednat sehranou dvojici, která se vzájemně doplňuje a předejít tak případným nepříjemnostem.

Sdílet

Více zde: https://nupogodi.webnode.cz/news/jak-vybrat-fotografa/

Tento záznam byl publikován v články . Uložit odkaz do záložek.